Z dumą prezentujemy postępy prac w ramach projektu dla renomowanego Inwestora Pawo Group S.A. Nasza praca obejmuje kompleksowe rozwiązania geotechniczne przy budowie nowoczesnego obiektu biurowo-handlowo-usługowego (z usługą hotelarską) na ulicy Zakopiańskiej w Krakowie.

W pierwszym etapie projektu  zrealizowaliśmy ściany szczelinowej na długości około 150 metrów obwodu i grubości 40 centymetrów, mające kluczowe znaczenie dla zabezpieczenia wykopu. Głębokość sekcji ścian szczelinowych została dostosowana do zalegania warstwy gruntów nieprzepuszczalnych. Aktualnie, kontynuujemy prace związane z głębieniem wykopu i wykonaniem oczepu na  ścianie szczelinowej.

Kolejne działania  dotyczą montażu stalowego rozparcia  na ścianie szczelinowej, a także wykonanie kotew gruntowych na dwóch poziomach.

W lutym planujemy sprężenie kotew gruntowych i rozpoczęcie prac nad kopaniem drugiej kondygnacji podziemnej. Dalsze działania, w marcu, obejmą kontynuację prac nad kotwami drugiego poziomu, a w kwietniu skoncentrujemy się na estetycznym wykończeniu ściany, m.in. eliminując ewentualne przecieki między poszczególnymi sekcjami.

Tempo prowadzonych przez nas robót jest zgodne z oczekiwaniem Inwestora, mimo faktu ograniczonej powierzchni działki przewidzianej pod inwestycję, co znacząco utrudnia logistykę na budowie.

Zapraszamy do regularnego śledzenia postępów prac, abyście byli na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi tego ekscytującego projektu, który zmienia oblicze nowoczesnych przestrzeni biurowych.

Geotechnika Południe – Razem tworzymy przyszłość geotechniki.

Logo Geotechnika

Zapraszamy do odwiedzenia naszych profili w mediach społecznościowych, gdzie czekają na Państwa dodatkowe informacje i ciekawostki.