Przy ul. Przybyszewskiego w Krakowie, powstaje kompleks biurowy będący inwestycją Grupy Zasada S.A.

Geotechnika Południe Sp. z o.o. została zaangażowana w prace związane z zabezpieczeniem wykopu oraz wzmocnieniem podłoża gruntowego. Po wnikliwej analizie lokalnych warunków gruntowych, w tym ustaleniu zalegania warstwy wodonośnej względem dna wykopu, podjęto decyzję o wykonaniu zabezpieczenia wykopu w technologii ściany szczelinowej, a wzmocnienia podłoża w technologii pali CFA.

Ścianę szczelinową zrealizowaliśmy sprzętem Bauer GB 50, dedykowanym do tego typu prac, z wykorzystaniem betonu C30/37 na bazie cementu CEM V o niskoemisyjnych parametrach. Obwód ściany szczelinowej wynosi 300 metrów, jej średnia głębokość 12 metrów, a grubość z uwagi na wymagania szczelności to 0,8 metra. Ściana szczelinowa została rozparta systemem rur oraz zakotwiona przy użyciu uniwersalnej kotwiarki Comacchio MC8 D. Takie rozwiązanie stanowi kompromis między kosztem prac (rozpory rurowe), a ułatwieniem dla prac ziemnych związanych z zasadniczym wykopem (kotwy gruntowe).

DSC_2324

Wzmocnienie podłoża zrealizowano przy użyciu palownicy RTG 16T, montując z poziomu dna wykopu 224 pale CFA średnicy 400 mm i długości ok. 7 metrów każdy. W palach zastosowano beton C30/37 oraz dodatkowo zbrojenie koszowe pełniące funkcję przenoszenia obciążeń od spodziewanych sił wyporu działających na płytę denną.

Realizacja prac przez naszą spółkę potwierdziła gotowość do wszechstronnego świadczenia usług geotechnicznych z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu i z zachowaniem troski o minimalny wpływy prac na środowisko.

Logo Geotechnika

Zapraszamy do odwiedzenia naszych profili w mediach społecznościowych, gdzie czekają na Państwa dodatkowe informacje i ciekawostki.