Z przyjemnością przedstawiamy Państwu rezultaty przykładowej realizacji zeszłorocznych prac geotechnicznych  prowadzonych dla spółki Expres-Konkurent Sp. z o.o. Chociaż czas płynie, to cieszymy się możliwością podzielenia się z Państwem sukcesami naszych kolejnych projektów. Współpraca przy budowie następnego w tej okolicy Krakowa  budynku mieszkalnego, tym razem złożonego z sześciu kondygnacji nadziemnych i jednej kondygnacji podziemnej  była dla nas  doświadczeniem, powiększającym nasz dorobek w zakresie świadczenia usług geotechnicznych.

Zakres naszych prac obejmował tymczasowe zabezpieczenie wykopu w technologii ściany berlińskiej i grodzic Larsena oraz wzmocnienie podłoża w technologii pali CFA. Po wykonaniu pierwszego etapu zleconych nam prac, który przy użyciu palownicy RTG 16T polegał na osadzeniu profili ścianki berlińskiej oraz pogrążeniu wibracyjnym grodzic, przystąpiliśmy do montażu poziomego rozparcia stabilizującego zabezpieczenie ścian wykopu. Dalszym etapem naszych prac był montaż opinki drewnianej w ścianie berlińskiej, prowadzony sukcesywnie wraz z pogłębianiem zasadniczego wykopu. Po wykonaniu docelowego wykopu przez spółkę Expres Konkurent, przystąpiliśmy do palowania mającego na celu wzmocnienie podłoża gruntowego. Prace palowe były wykonywane wiertnicą na podwoziu koparki gąsienicowej Doosan DX255. Użyciu takiego sprzętu było wymuszone koniecznością prowadzenia prac palowych w warunkach ograniczonej przestrzeni, w strefie występowania rozpór.

Poprawność wykonanych przez nas prac palowych została potwierdzona pozytywnymi wynikami próbnych obciążeń pali oraz ultradźwiękowymi badaniami ciągłości.

Realizacja całego zleconego nam zakresu prac geotechnicznych trwała od sierpnia do listopada 2023 roku.

Dzięki wysokiemu profesjonalizmowi naszego zespołu oraz zastosowaniu nowoczesnych technologii przy użyciu wyspecjalizowanego sprzętu do prac geotechnicznych jakim dysponuje Geotechnika Południe Sp. z o.o., nasza działalność przyczyniła się do efektywnej i solidnej realizacji projektu. Jesteśmy dumni z udziału w tworzeniu nowoczesnej przestrzeni mieszkalnej, która z pewnością wniesie wartość dla lokalnej społeczności.

Logo Geotechnika

Zapraszamy do odwiedzenia naszych profili w mediach społecznościowych, gdzie czekają na Państwa dodatkowe informacje i ciekawostki.