W ramach inwestycji wykonamy przesłonę wodoszczelną grubości 400 mm, odcinającą napływ wody gruntowej do wykopu, z zastosowaniem materiału uszczelniającego na bazie mieszanki cementowo-bentonitowej. Na niektórych odcinkach, dodatkowe zbrojenie przesłony umożliwia jej wykorzystanie jako element zabezpieczający stateczność ścian wykopów. Jednocześnie przesłona stanowi neutralne rozwiązanie dla gruntu, a jej technologia zapewnia bezwibracyjną realizację robót, co jest istotne w warunkach pracy w intensywnej zabudowie śródmiejskiej.
W ramach tej inwestycji zajmiemy się wykonaniem ściany szczelinowej o grubości 600 mm, zabezpieczającej wykop oraz tworzącej zewnętrzne ściany konstrukcji obiektu. Głębokość ściany szczelinowej jest uwarunkowana poziomem zalegania warstwy gruntów nieprzepuszczalnych, w tym przypadku margli. W ramach zapewnienia stateczności wykonanym ścianom szczelinowym zostanie zamontowany system rozparć rurowych. Dodatkowo, w celu stabilizacji fragmentu płyty dennej będącej poza obrysem obiektu, wykonamy mikropale kotwiące płytę denną do podłoża gruntowego. Całość wykonywanych prac jest realizowana w warunkach bardzo ograniczonej przestrzeni na terenie inwestycji.
W ramach tej inwestycji wykonamy zabezpieczenie wykopu i wzmocnienie gruntu w technologii ściany szczelinowej i pali CFA pod zespół biurowy w warunkach gęstej zabudowy miejskiej przy ul. Sikorskiego we Wrocławiu.
Wykonujemy zabezpieczenie wykopu w technologii ściany berlińskiej i palisady dla inwestycji mieszkaniowej przy ul. Jerozolimskiej w Krakowie.
W ramach przebudowy wiaduktów linii kolejowej w ciągu al. 29-go listopada w Krakowie nasza Firma wykonała palisadę z pali CFA średnicy 800 mm z wypełnieniem kolumnami DSM średnicy 600 mm.
ZABEZPIECZENIE WYKOPU
WYKORZYSTANA TECHNOLOGIA: PALE CFA
Greifbau przy ulicy Stanisława Lema w Krakowie jest generalnym wykonawcą robót. Geotechnika Południe zajęła się zabezpieczeniem wykopu.
Dla dwóch budynków wielorodzinnych powstanie 113 miejsc postojowych w garażu podziemnym, komórki lokatorskie oraz garaże rowerowe.
Projekt obejmuje wykop o głębokości 5 metrów i 350 metrów obwodu. Zabezpieczenie wykopu to przesłona wodoszczelna o grubości 40 cm głębiona chwytakiem hydraulicznym. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem online.
ZABEZPIECZENIE WYKOPU
WYKORZYSTANA TECHNOLOGIA: PRZESŁONA WODOSZCZELNA
Na Górce Narodowej w Krakowie, zrealizowane zostaną 3 budynki, w których zaprojektowano 127 mieszkań o powierzchni od 34 do 70 m2. Podziemny garaż wielostanowiskowy zapewnia miejsce postojowe do każdego z lokali, będą tam również komórki lokatorskie.
W ramach inwestycji wykonaliśmy ścianę berlińska ze słupami tymczasowymi zabezpieczającą wykop dla budynku mieszkalnego przy ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej.
ZABEZPIECZENIE WYKOPU
WYKORZYSTANA TECHNOLOGIA: ŚCIANA BERLIŃSKA
W ramach budowy salonu samochodowego Toyota/Lexus przy ul. Zakopiańskiej jako zabezpieczenie wykopu wykonaliśmy ścianę szczelinową grubości 600 mm.
ZABEZPIECZENIE WYKOPU
WYKORZYSTANA TECHNOLOGIA: ŚCIANA SZCZELINOWA
Jako element cumowniczy dla barek rzecznych przy Bulwarze Wołyńskim w Krakowie wykonaliśmy pale CFA średnicy 400 mm.
ZAKOTWIENIA GRUNTOWE
WYKORZYSTANA TECHNOLOGIA: PALE CFA
Na terenie Huty im. Tadeusza Sendzimira w Krakowie jako fundament pośredni instalacji gazów technicznych Air Liquide wykorzystaliśmy pale żelbetowe CFA średnicy 600 mm.
FUNDAMENTY POŚREDNIE
WYKORZYSTANA TECHNOLOGIA: PALE ŻELBETOWE CFA
W ramach rozbudowy Centrum Rehabilitacyjnego przy ul. Modrzewiowej w Krakowie w celu wzmocnienia gruntu wykonaliśmy kolumny betonowe CFA średnicy 400 mm.
WZMOCNIENIE GRUNTU
WYKORZYSTANA TECHNOLOGIA: KOLUMNY BETONOWE CFA
W ramach budowy budynku akademika przy ul. Łojasiewicza w Krakowie jako zewnętrzną obudowę wykopu pod budynek wykonaliśmy ścianę szczelinową grubości 400 mm.
ZABEZPIECZENIE WYKOPU
WYKORZYSTANA TECHNOLOGIA: ŚCIANA SZCZELINOWA
Jako element nośny muru oporowego w ramach budowy obwodnicy Opola wykonaliśmy palisady z pali CFA średnicy 400 mm wraz z żelbetowym oczepem.
ZABEZPIECZENIE WYKOPU
WYKORZYSTANA TECHNOLOGIA: MUR OPOROWY W POSTACI PALI CFA
Jako zabezpieczenie wykopu i sąsiednich istniejących budynków w ramach inwestycji mieszkaniowej przy ul. Grzegórzeckiej w Krakowie wykonaliśmy palisady z pali CFA średnicy 400, w tym pale wykonywane pod kątem.
ZABEZPIECZENIE WYKOPU
WYKORZYSTANA TECHNOLOGIA: PALISADA Z PALI CFA
W ramach budowy budynku mieszkalnego wykonaliśmy przesłonę wodoszczelną zbrojoną, grubości 400 mm, zapobiegającą napływowi wody gruntowej oraz stabilizującą ściany wykopu.
ZABEZPIECZENIE WYKOPU
WYKORZYSTANA TECHNOLOGIA: PRZESŁONA WODOSZCZELNA ZBROJONA
W ramach budowy zespołu budynków mieszkalnych wykonaliśmy zabezpieczenie wykopu w technologii ściany berlińskiej z wibrowanymi słupami oraz wzmocnienie gruntu w postaci wykorzystania 800 sztuk pali CFA średnicy 400 mm.
ZABEZPIECZENIE WYKOPU, WZMOCNIENIE PODŁOŻA GRUNTOWEGO
WYKORZYSTANA TECHNOLOGIA: ŚCIANA BERLIŃSKA, PALE CFA
W ramach budowy budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Stawowej w celu zabezpieczenia wykopu zastosowaliśmy w mieszanym systemie technologie palisady, ściany berlińskiej i grodzic Larsena.
ZABEZPIECZENIE WYKOPU
WYKORZYSTANA TECHNOLOGIA: PALISADY, ŚCIANY BERLIŃSKIE, GRODZIC LARSENA
Dla zabezpieczenia wykopu i istniejących budynków zabytkowych w ramach budowy Muzeum Ady Sari w Starym Sączu wykonaliśmy szczelną palisadę z żelbetowych pali CFA średnicy 400 mm.
ZABEZPIECZENIE WYKOPU
WYKORZYSTANA TECHNOLOGIA: PALISADA Z PALI CFA
Na terenie rozbudowy zakładu Oknoplast w Ochmanowie koło Krakowa wykonaliśmy trwałe zabezpieczenie wykopu realizowane poprzez ściankę szczelną z traconych grodzic Larsena wraz z pokryciem antykorozyjnym oraz oczepem żelbetowym.
ZABEZPIECZENIE WYKOPU
WYKORZYSTANA TECHNOLOGIA: ŚCIANKA SZCZELNA, GRODZICE LARSENA, OCZEP ŻELBETOWY
W ramach budowy budynku mieszkalnego przy ul. Zabłocie w Krakowie nasza Firma wykonała wodoszczelną przesłonę z tymczasowym zbrojeniem umożliwiającym bezpieczne wykonanie zasadniczego wykopu.
ZABEZPIECZENIE WYKOPU
WYKORZYSTANA TECHNOLOGIA: PRZESŁONA WODOSZCZELNA